Seçmen Tv

Yaban domuzu yerine arkadaşını vurdu Adana’nın Saimbeyli ilçesinde 5 arkadaşın domuz avı faciayla bitti

Yaban domuzu yerine arkadaşını vurdu Adana’nın Saimbeyli ilçesinde 5 arkadaşın domuz avı faciayla bitti
13 Ağustos 2020 - 21:10

 

ADANA’nın Saimbeyli ilçesinde yaşayan Yahya Ersoy (38), birlikte domuz avına çıktığı arkadaşı H.G.’nin tüfeğinden çıkan saçmaların isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Yahya Ersoy’un Adana/Saimbeyli Devlet Hastanesinde temizlik görevlisi olarak çalıştığı ve bekar olduğu öğrenildi.

Adana Saimbeyli ilçe merkezinde yaşayan Yahya Ersoy ve dört arkadaşı, dün gece yaklaşık saat 23:45 te  ilçe sakinlerinin bahçelerine girerek bitkilere zarar veren yaban domuzlardan kurtulmak istemesi üzerine beş arkadaş domuzları  avlamak için bahçe kenarına geldiklerinde, domuzları görünce Yahya Ersoy’un ateş etmesiyle domuzlardan biri yaralandı.

Yahya Ersoy domuzlardan birini yaraladıktan sonra kaçan diğer domuzun peşinden gitti ve aynı anda Yahya Ersoy’un arkadaşı H.G’nin, kaçan domuza ateş etmesiyle,  H.G.’nin silahından kurşunun domuz yerine birlikte ava gittiği arkadaşı Yahya Ersoy’a isabet etmesiyle talihsiz genç olay yerinde can verdi.

Ersoy’un ölmeden önce ki son sözleri ”arkadaşım, ben domuz değilim, sen beni vurdun” oldu.

Ayrıca: Yahya Ersoy’un kazadan iki gün önce; arkadaşı ile sohbet ederken, arkadaşım öyle hissediyorum ki benim ölümüm, ya balık avında, ya da bir başka hayvan avında olacak dediği ortaya çıktı.

Olayın ardından H.G. gözaltına alınırken, jandarma ekiplerinin olayla ilgili soruşturması, geniş kapsamlı bir şekilde sürüyor.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER