Seçmen Tv

ŞİMDİ BU BÖYLE SÜRÜP GİDECEK!

ŞİMDİ BU BÖYLE SÜRÜP GİDECEK!
11 Eylül 2020 - 12:40

Merhaba sevgili okurlarım: Geçen yazımda, gerekli önlemleri ciddi bir şekilde alın, yoksa bu böyle sürüp gidecek demiştim.

Yahu ben böyle konuşurken; tahmini bile konuşsam doğruydu ama günlerce, haftalarca hatta aylarca yaptığım gözlere bakarak dedimki;

Şu yasağı en üst düzeyde tedbirler alarak ve bu tedbirlerin gereğini uygulayarak, bu corona denilen illeti, sen de-bir ay, o desin- iki ay, şu desin- üç ay, bu desin- dört ay, ben deyim- en en en kötü ihtimalde beş ay içinde yok ederdik Allah’ın izniyle diye.

Şimdi yüzü yok Allah’ı var, kendisinin hayali de karşımda oturuyor.

Diyorum; Cennet Türkiyemin üst aklı, Devletlim;

Akıl var – mantık var – yanlış, bin versiyonla gelebilir ama doğru,  bir tanedir, Aylardır görünmeyen sinsi den daha sinsi bir düşmanla karşı karşıyayız.

65 yaş ve üstü, 20 yaş ve altı haftalarca evde kapalı kaldı haaa bu arada bu yaş sınırları arasında olanlar kimisi statüsü, kimisi konumu, kimisi rolü, kimisi de mesleği gereği dışarı çıktı unutmadan kimisi de eften püften gerekçeler ve ihtiyaçlarla bu yasağı deldiler.

Birde şu vardı:

20 yaş üstü ve 65 yaş altı olanlara yasak gerisine serbest. Bu görünen bir düşman olsa dersin 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne dokunma! O arada olan yaşlara dokunda gör gününü diyebilirsin ama bunda öyle bir kuralda yok.

Veyahutta :

Yahu bu toplu, tanklı düşman olsa, haydi ateşkes ilan ettik deyip belirli saatlerde örnek: saba 10:00 dan akşam 15:00 ye haydi 20:00 ye kadar  bulaşma dersin. Karşıdamızdaki şer ve musibetin sinsi ve kararlılığına bakınca bu, öyle bir kuralda tanımıyor.

Soru sormayı gerektiren bir durum daha:

20 ve 65 yaş arasında olanlar en masumundan çalışmak için dışarı çıkıp gayet temiz ve önlem alınmış şekilde steril bir yerde çalışıp gelirkn ya da daha çalışmaya giderken virüs kapmış olup sonra eve geldiğinde 19 yaşındaki gence veya 66 yaşındaki Anne-baba ya da dede Nine ye bulaştırabilme ihtimalini çok kusura bakmayın da nereye koydunuz.

16 Martta katıldığım işyerindeki ilk pandemi strateji belirleme toplantısında, 21 yaşında bir futbolcunun coronadan öldüğünü duyduğumda çok üzülerek, artık bizim işimiz bitti demiştim. Daha bu ve nice benzerleri liste böyle uzar giderki taaa Ankara’ya yok olacak şekilde.

Neyse sayın Devletlim; şimdilik sorum bu kadar ama şimdilik……..

Son  olarak:

Ama kabul edin çok komik bir şekilde yasak konuldu yahu bu illet 20 yaş üstü ve 65 yaş altına bulaşmaz mı?

Bu şer ve musibet, her an, her yerde, herkesi ve hiç ummadığımız bir şekilde yakalayabiliyor insanları.

Pardon: sayın devletlim bu konuda düşüncelerinizi alabir miyim?

Şekil A: HANGİSİNİ SAYAYIM Kİ?  En son ak partiden geldi üzücü haber. Gerisini Siz biliyorsunuz……………………..

Sevgili okurlarım; canlarım benim hepinize ve hepinize sağlıklı günler dilerim. Rabbi’m korusun, kollasın, gözetsin sizleri……….

Son Damla

POPÜLER FOTO GALERİLER