Seçmen Tv

Lübnan’da halk sokaklarda: Gösterilerde bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetti

Lübnan’da halk sokaklarda: Gösterilerde bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetti
08 Ağustos 2020 - 21:22

Lübnan’da binlerce kişinin sokaklara döküldüğü ve 172 kişinin yaralandığı gösterilerde bir grup protestocu Ekonomi ve Çevre Bakanlıkları ile Bankalar Cemiyeti binalarını bastı. Gösterilerde protestocuların baskın yaptığı bir otelde mahsur kalanları kurtarmaya çalışan bir güvenlik görevlisi, uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen gösterilerde bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği, 172 göstericinin de yaralandığı belirtildi.

Göstericiler hükümet binalarını bastı

Çok sayıda gösterici, Ekonomi ve Çevre Bakanlıkları ile Bankalar Cemiyeti binalarını bastı. Göstericiler, bastıkları bakanlık binalarının üst katlarına çıkarak resmi evrak ve belgeleri aşağıya atarken, Bankalar Cemiyeti binasında ise eşyalara zarar verdi.

Lübnan Kızılayı da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, başkentin merkezindeki Şehitler Meydanı ile Meclis binası yakınlarında düzenlenen gösterilerde 172 kişinin yaralandığını, bunlardan 55’inin hastaneye kaldırıldığını, 117 yaralının ayakta tedavi edildiğini duyurdu.

POPÜLER FOTO GALERİLER