Seçmen Tv

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Otellerin yüzde 50’sini açabilirsek iyi olacağını düşünüyorum

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Otellerin yüzde 50’sini açabilirsek iyi olacağını düşünüyorum
12 Mayıs 2020 - 20:33

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dünyayı cehenneme çeviren corona virüsü salgını sonrası büyük darbe alan turizm sektörünün gidişatıyla ilgili konuştu. Türkiye’de gerekli hazırlıkların titizlikle sürdüğünü belirten Bakan Ersoy, “Bu yıl beklentiyi yüksek tutmamak lazım. Ama ben bu yıl için otellerin yüzde 50-60’ını açabilirsek, iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, corona virüsü salgını sonrası en büyük darbeyi alan sektörlerin başında gelen turizm sektörünün gidişatıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bu ayın sonunda iç turizmde ufak hareketlenmelerin başlayacağını belirten Bakan Mehmet Nuri Ersoy, “Bu yıl beklentiyi yüksek tutmamak lazım. Ama ben bu yıl için otellerin yüzde 50-60’ını açabilirsek, iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Bakan Ersoy; otellere hangi kritlere göre sertifika verileceği, açık büfe, tatil fiyatları, kruvaziyer turizmi gibi pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

TEMEL KRİTER SOSYAL MESAFE

* Bir sertifikasyon belgelendirme prosedürü hazırladık. 132 maddelik kriterler bugünden itibaren tga.gov.tr adresinde yayımlandı. Sertifikasyonda temel kriter sosyal mesafe. İkinci konu hijyen, üçüncü konu personelin eğitimi, dördüncü kural da tüm bunların denetimi.

BU YIL FİYAT DEĞİL HAREKETİ BAŞLATMAK ÖNEMLİ

* Açık büfelerde sunum şekli değişecek. Siz ne kadar istediğinizi söyleyeceksiniz, aşçı size o kadar verecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER