Seçmen Tv

İstanbul’dan Karabük’e yolculuk yapacaklardı! Otobüstekilerin hepsi karantinada

İstanbul’dan Karabük’e yolculuk yapacaklardı! Otobüstekilerin hepsi karantinada
11 Temmuz 2020 - 20:41

Otobüsle İstanbul’dan Karabük’e seyahat eden 3 kişilik ailenin koronavirüs sonucu pozitif çıkınca kendileriyle beraber otobüsteki yolcularda karantinaya alındı

Karabük’e yolculuk yapan 3 kişilik bir ailenin HES kodu kontrolünde koronavirüs sonuçlarının sistemde pozitif görülmesinin ardından otobüsteki herkes ev karantinasına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına yakalanan 3 kişilik bir aile, tedavi görüp sonuçlarının negatife dönmesinin ardından memleketleri Karabük’e gelmek için HES kodu alarak otobüsle yola çıktı.

Eskipazar ilçesinde jandarma ekipleri tarafından durdurulan otobüste yapılan HES kodu kontrolünde, yolcu olarak bulunan ailenin korona virüs sonuçları sistemde pozitif olarak görüldü.

Jandarma ekiplerinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri aileyi hastaneye götürürken, otobüsün içinde bulunan diğer yolcular polis eşliğinde Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminaline getirildi. Güvenlik önlemlerinin alındığı terminalde, filyasyon ekipleri gelene kadar otobüsün kapıları açılmadı ve yolcular otobüsün içinde bekledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER