Seçmen Tv

İkinci koronavirüs dalgası Avrupa’yı vurdu… 200 binden fazla insan karantinaya alındı!

İkinci koronavirüs dalgası Avrupa’yı vurdu… 200 binden fazla insan karantinaya alındı!
04 Temmuz 2020 - 11:29

Tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle korkutan haberler gelmeye devam ediyor. Avrupa’da salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İspanya’da ikinci dalga paniği yaşanıyor. 200 binden fazla kişinin karantinaya alındığı bildirilirken, Dünya Sağlık Örgütü’nden yapılan açıklama kafaları karıştırdı

Wuhan’da doğup dünyaya yayılan koronavirüs kabusu bitmek bilmiyor. Henüz pandeminin ilk dalgası kontrol altına alınamamışken, ikinci dalga ülkeleri bir bir vuruyor. Bu kez korkutan haber Avrupa’dan geldi.

Katalonya’da 200 binden fazla insanın yaşadığı bölge karantina alındı. Yetkililer, insanların evden çıkmaması çağrısı yaptı.

Corona virüs vakalarında artık görülen ve yaklaşık 200 bin kişinin yaşadığı Leida bölgesinde karantina uygulaması yapılmasına karar verildi.

Katalonya bölge başkanı Quim Torra gazetecilere verdiği demeçte, kimsenin bölgeye girmesine veya bölgeden çıkmasına izin verilmeyeceğini ekleyerek, ‘del Segria bölgesini COVID-19 enfeksiyonlarında keskin bir artış olduğunu doğrulayan verileri takip etmeye karar verdik’ dedi.

Bu, Batı Katalan şehri Lleida’nın ve Segrià ilçesinin geri kalanının bugün öğleden sonra itibariyla karantinaya alınacağı anlamına geliyor.

 Tedbiri ‘zor bir karar’ olarak nitelendiren Torra, “Kendimizi korumak ve salgını kontrol etmek için geri adım atıyoruz” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER