Seçmen Tv

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Okullar açılıyor! Okul öncesi ve birinci sınıflar..

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Okullar açılıyor! Okul öncesi ve birinci sınıflar..
07 Eylül 2020 - 18:45

Erdoğan açıklamasında okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflardan başlayarak, okulların eğitime açılacağını duyurdu.

YÜZ YÜZE VE UZAKTAN EĞİTİM BİRLİKTE

Yüz yüze ve uzaktan eğitimin beraber bir şekilde yürütüleceğini belirten Erdoğan açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Güven endekslerinde tüm veriler yılı pozitif bir büyüme ile tamamlayacağımızı gösteriyor. Pek çok ülkenin ekonomik paketleri kağıt üzerinde kalırken biz taahhüt ettiğimiz her şeyin tamamını hayata geçirdik.

KOBİ’lerimize 963 milyon lira destek ödemesi yaptık. Açıkladığımız destek ve teşvik paketlerinden ülkemizdeki her kesim yararlanmıştır. İlk orta ve yüksek eğitim kademelerinde uzaktan eğitim sistemimizi en iyi şekilde idame ettirdik.

Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak yüz yüze ve uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz sisteme devam edeceğiz”

OKULLAR EĞİTİME AÇILIYOR

Ailelerin tercihlerine göre okul öncesi ve 1. sınıftan başlanarak okulların açılacağını belirten Erdoğan, bu durumun salgının seyrine göre şehirlerde farklılık gösterebileceğini belirtti.

Açıklamasında, eğitimin aksamadan devam etmesi için çalışmalar yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı, “Ailelerin tercihlerine göre okul öncesi ve 1. sınıftan başlayarak okullarımızı eğitim-öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterecektir.

Çocuklarımızın eğitim hayatının aksamadan devam etmesi tek gayemizdir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER