Seçmen Tv

Çinli uzmandan kritik corona virüs açıklaması: Birkaç gün içinde…

Çinli uzmandan kritik corona virüs açıklaması: Birkaç gün içinde…
18 Haziran 2020 - 20:23

Gelen son dakika haberlerine göre; Çin’in başkenti Pekin’de corona virüs vakalarının tekrar hortlaması üzerine dünya tekrar şoke oldu. Corona virüs (covid-19) salgınının ilk çıktığı yer olan Çin’de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Çinli uzmandan çok kritik açıklama geldi. İşte detaylar…

İLK DSÖ DUYURDU

Gelen son dakika haberlerine göre; Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya kabus yaşatan corona virüs (covid-19) salgını ilk çıktığı ülkede hemen hemen ortadan kalkmıştı. DSÖ’den yapılan son açıklamada dünyayı ürküten yeni bilgiler paylaşıldı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin’in başkenti Pekin’de 50 gün sonra yeni tip corona virüs (covid-19) vakaları tespit edildiğini belirterek, “Salgının kaynağı ve kapsamı araştırılıyor.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ghebreyesus, DSÖ’nün İsviçre’nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yoluyla basın toplantısı düzenledi.

Çin’de son günlerde Kovid-19 vakalarında ani artış görülen Pekin’deki duruma değinen Ghebreyesus, “Geçen hafta Çin, 50 gün tek vakanın görülmediği Pekin şehrinde yeni bir vaka dizisi rapor etti. An itibarıyla 100’den fazla yeni vaka teyit edildi.” diye konuştu.

Ghebreyesus, salgının kaynağı ve kapsamının araştırıldığını kaydetti.

Afrika, Doğu Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu’da Kovid-19 vakalarının arttığına dikkati çeken Ghebreyesus, salgını kontrol altına almış ülkelerin dahi ikinci bir dalga için “uyanık olması” gerektiğinin altını çizdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER